YDYO Kitaplığından Yararlanma Koşulları

Yabancı Diller Yüksekokul Kitaplığı 2. kattadır. Farklı düzey ve çeşitte kaynak kitapların bulunduğu bu kitaplıktan Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü öğrencileri, Temel İngilizce Bölümü Öğrenci İşleri Biriminden alacakları Öğrenci Belgesini ve YTÜ kimlik kartlarını kitaplık görevlisine ibraz etme şartı ile 09:00-16:30 saatleri arasında YTÜ kitaplığından yararlanabilirler. Kitaplıktan ödünç kaynak alma işlemleri aşağıdaki koşullar kapsamında gerçekleştirilecektir:

 

1. Kitaplıktan yararlanmak isteyen bütün öğrenciler kitaplıkta görevli personele veya asistan öğrencilere hangi grupta ders aldığını gösteren ÖĞRENCİ BELGESİNİ ve YTÜ KİMLİK KARTINI göstermek zorundadır.

 

2. Ödünç alınan kitapların imza karşılığı teslim alınıp aynı şekilde imza karşılığı teslim edilmesi zorunludur.  Bir başkası adına kitap ödünç alma ve teslim işlemi gerçekleştirilemez.

 

3. Kitaplıkta mevcut derecelendirilmiş hikaye kitapları (graded Readers) 15 güne kadar, romanlar (novels) ise 21 güne kadar ödünç alınabilir.

 

4. Kitaplıkta bulunan sözlükler (dictionaries) ve yurt içi ve dışı İngilizce yeterlik sınavlarına hazırlık kitapları (IELTS, TOEFL, PTE, YDS vs) okul dışına çıkarılacak şekilde ödünç verilmez. Bu kitaplardan günü birlik faydalanmak isteyenler yine kitaplık görevlisine Öğrenci Belgesini ibraz edip YTÜ Kimlik Kartını bırakmak şartıyla aynı gün mesai saati sonuna kadar iade edecek şekilde ödünç alabilirler.

 

5. Ödünç alma işlemi yapılmamış kitapları YTÜ YDYO binası dışına çıkartmak yasaktır.

 

6. Kitaplık kaynaklarını izinsiz olarak dışarı çıkarmaya çalışanlar hakkında disiplin işlemi yapılır.

 

7. Kitap iadelerindeki / kayıplarındaki gecikmelere YTÜ YDYO Yönetim kurulunca alınan karar doğrultusunda cezai işlem/disiplin işlemi uygulanmaktadır.

 

8. Kullanıcıların özel eşyalarını koruma sorumluluğu kişiye aittir. Kitaplıkta özel eşyaların kaybolması ya da çalınması durumunda YTÜ YDYO sorumluluk kabul etmez.