YTÜ YDYO'da İş Olanakları

YTÜ YDYO’da çalışacak öğretim görevlileri, dil ve akademik becerilere odaklanan öğrenci merkezli bir müfredat sunmaktan sorumludur.  Öğretim görevlilerinden

 

-- Yükseköğretim Sistemi kapsamında faaliyet gösteren Yükseköğretim Kurumlarını düzenleyen kural ve düzenlemelere uymaları

 

-- Yazılı ve sözel İngilizceye mükemmel derecede hakim olmaları

 

-- İngiliz Dili Eğitimi alanındaki son yöntemler hakkında güncel bilgiye sahibi olmaları

 

-- Genç yetişkin pedagojisine ilişkin bilgi ve deneyim sahibi olmaları

 

-- Yetkin öğretmenlerden oluşan bir ekibin parçası olarak çalışmaları

 

-- Destekleyici ve işbirlikçi bir ortam içinde hareket etmeleri

 

-- Profesyonel gelişime açık olmaları

 

-- Etkili müfredat ve öğrenme çıktıları sunumu gerçekleştirmeleri

 

-- Eleştirel düşünme, çalışma becerileri ve akademik özgüven dahil olmak üzere

 

-- Öğrencilerin eğitime ilişkin ihtiyaçlarını geliştirmeye yardımcı olmaları beklenmektedir.

 

Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı uyruklu öğretim görevlileri için süreç farklı işlemektedir. Türkiye Cumhuriyeti uyruklu adaylar Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu internet sayfasındaki ilanları takip etmelidir. Yabancı uyruklu adaylar ise ÖZGEÇMİŞ ŞABLONU'nu doldurararak ybdmdr@yildiz.edu.tr adresine akademik yıl için herhangi bir zaman gönderebilirler.Ancak başvurular bahar dönemi içinde işe alım süreci başladığında değerlendirmeye alınır.

 

Yabancı uyruklu adayların başvuru yapmadan önce 20.01.2020 tarihinde yürülüğe giren Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanı İstihdamında Aranan Özel Şartlar'ı karşıladıklarından emin olmaları gereklidir.

 

YTÜ YDYO Yönetim Kurulu fırsat eşitliği politikası izlemektedir ve uygun başvuru niteliklerine sahip tüm adayların başvurularını kabul etmektedir.