Akademik Destek Merkezi

AKADEMİK DESTEK MERKEZİ

Akademik Destek Merkezi, TİB öğrencilerinin İngilizce öğrenimlerine destek olmak ve dil becerilerini geliştirmek amacıyla kurulan, müfredat dâhilinde etkinlik ve çalışmalar içeren destek merkezidir. Akademik Destek Merkezi üç alanda faaliyet göstermektedir:

 

1. Öğrenme Merkezi (Learning Hub):

Öğrenme Merkezi, TİB öğrencilerimizin, İngilizce öğrenme süreçlerine yardımcı olmak ve ders saatleri dışında yapacakları çalışmaları desteklemek amacıyla oluşturulan müfredat destekli destek merkezidir. Öğrencilerimiz öğrenme merkezinde öğretim görevlileri dersleri ile ilgili sorular, destek almaları gerektiklerini düşündükleri konular üzerine çalışabilmektedir.

 

2. Yazma Merkezi (Writing Center):

Yazma Merkezi, TİB öğrencilerimizin yazma derslerine destek amacı ile açılan akademik destek merkezidir. Öğrencilerimiz bu akademik destek birimimizde, yazma becerilerini geliştirmek için öğretim görevlilerinden destek almaktadır.

 

3. Konuşma Kulübü (Speaking Club):

TİB öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan kulüptür. Konuşma Kulübü’nde her hafta düzenlenen farklı konuşma etkinlikleri ile öğrencilerin konuşma becerileri geliştirilmeye çalışılır.

 

Akademik Destek Merkezi Saatleri ve Kayıtlar

Akademik Destek Merkezi çalışma saatleri ve kayıt süreci ile ilgili bilgilendirmeler, YDYO internet sayfası duyurularında yayınlanacaktır.