Ana içeriğe atla

Eğitim Teknolojileri ve İstatistik Analiz Birimi

Bu ofis, YDYO bağlamında uygulanacak e-öğrenme eğilimleri hakkında araştırma yapmakla sorumludur ve edinilen bilgileri Müdürlük ve öğretmenlerle paylaşır. Müfredat Geliştirme Ofisi ile işbirliği içinde çevrimiçi öğrenme materyalleri oluşturmak ve YTÜ YDYO Moodle Platformunda yer alan not ve derse katılım sayfalarının yanı sıra YDYO internet sitesinin içeriğinin ve yapısının yönetilmesi de bu ofisin ana sorumlulukları arasındadır. ETSAO, eğitim teknolojisi açısından, YDYO’nun her iki bölümü tarafından belirlenen YTÜ YDYO Moodle Platformu içeriğini ve yapısını da yönetir.

 

Yukarıdaki sorumluluklara ek olarak, ETSAO aynı zamanda diğer ofislere anket sırasında toplanan verilerin analizi ve dönem boyunca testler ve sınavlar konusunda da aktiftir. Ofislerin ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak, ETSAO nicel ve nitel verilerin analizlerini yapar. Bu ofis gerek Temel İngilizce programı gerekse İleri İngilizce Programı için ihtiyaç duyulduğunda destek sağlar.

 

Bu ofiste bir açık pozisyon olduğunda bir duyuru yapılır. Başvuru sahiplerinin YTÜ YDYO’da en az iki yıllık bir deneyime sahip olması gerekmektedir. İstatistiksel bilgi birikimine ve / veya bir yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olanlar tercih edilir.